logo CETRUM GABIONŮ

facebook
+420 773 915 455
info@centrumplotu.cz

Gabionové koše a gabionové plotové systémy

Kompletní sortiment gabionových košů a gabionových plotových systémů naleznete v našem e-shopu >>

Gabiony jsou stavební prvek s vynikající odolností vůči povětrnostním podmínkám. Využívají se z praktického hlediska ve stavebnictví (ploty, opěrné zdi, zpevnění břehů, cest, koryt toků, …) a z estetického v zahradní architektuře jako dekorační prvek s využitím jeho praktických vlastností.
Gabionový koš je drátěná konstrukce složená ze svařovaných síti z drátů o tlouštce 4 mm (tolerance 0,1 mm) která je vyplněna nejčastěji kamenivem. Drát je v povrchove úpravě Galfan. Gabionový koš je sestaven ze dna, bočních stěn, a víka, které sou spojené při montáži v jeden celek. Dále obsahuje sadu montážních spirál a háčků, podle velikosti koše. Koš se dodává rozebraný a jednotlivé stěny se montují v jeden celek přímo na místě montáže.
Standardní oko sítě je 10 × 10 cm. V případě použití menší frakce kamene nebo z důvodu jiného vkusu můžeme nabídnout s okem 10 × 5 cm., Které může být orientovány horizontálně nebo vertikálně.

gabionový koš   gabionový koš   gabionový koš

Plotový systém

Panel gabionového plotu se skládá z dílců, které jsou žárově-pozinkované. Dílce jsou svařeny z horizontálních U profilů, které jsou svary spojeny s vertikálními ocelovými pruty o průměru 5 mm, tyto pruty jsou od sebe vzdáleny 50 mm. U profily jsou od sebe vzdáleny 200 mm, čímž je vytvořeno oko s rozměrem 200 × 50mm. Tenhle systém spojování zaručuje mnohem větší pevnost, což prodlužuje životnost panelu. K součásti panelu patří dva ocelové stabilizační sloupky, ocelové distanční lišty a sada montážních matic a šroubů s podložkami.

oplocení z gabionu   oplocení z gabionu   oplocení z gabionu